Jury konkursu na Najlepszy Film Fabularny

BEATA HYŻY-CZOŁPIŃSKA
Scenarzystka i reżyser filmów dokumentalnych. Ukończyła Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w PWSFiT w Łodzi na kierunku: reżyseria, specjalność: scenariopisarstwo. Realizowała filmy w Polsce, Kanadzie, USA, Szwajcarii, Francji, Belgii, Holandii, w Niemczech, Czechach, na Litwie, Białorusi i Norwegii. Wiele z nich zostało zakwalifikowanych do pokazów konkursowych na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Wykładowca akademicki.

ŁUKASZ ADAMSKI
Krytyk filmowy i publicysta. Współpracownik wPolityce.pl, Sieci, TVP Kultura i Polskiego Radia. Autor książki Bóg w Hollywood. W Polskim Radio Olsztyn i PR24 prowadzi autorskie audycje Wieczór Filmowy Adamskiego, Okno na kulturę i Do zobaczenia. Laureat nagrody Złotej Ryby im. Macieja Rybińskiego. Zdobywca nagrody PISF dla najlepszego krytyka filmowego roku 2017.

ARNALDO CASALI
Urodzony w 1975 w Terni, Umbria; dziennikarz, ukończył studia mediewistyczne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Obecnie pracuje w Instytucie Studiów Teologicznych, Historycznych i Nauk Społecznych w Terni oraz jako dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Terni – Popoli e Religioni [Ludzie i Religie]; jest również redaktorem naczelnym magazynu Adesso.

Jury konkursu na Najlepszy Film Dokumentalny

DAGMARA DRZAZGA
Dziennikarka i reżyserka, doktor habilitowany sztuki filmowej, adiunkt na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Laureatka ponad dwudziestu nagród na festiwalach filmowych w Polsce i Europie m.in.: Prix Italia we Włoszech (2010). Była także jurorem międzynarodowych festiwali filmowych oraz telewizyjnych w kraju i na świecie. Filmy Dagmary Drzazgi były prezentowane w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Armenii, Luksemburgu, Niemczech, Szkocji, we Włoszech, na Łotwie i w Izraelu.

VLADYSLAV ROBSKYI
Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Filmu Prawosławnego Pokrov (Kijów) w 2012 roku. Absolwent Szkoły Wajdy. Posiada wykształcenie wyższe: ukończył reżyserię telewizyjną na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji im. I. Karpenko-Kary. Autor wielu filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych na Ukrainie. Żonaty. Ma jednego syna.

O. MICHAŁ LEGAN OSPPE
Urodzony w 1979 r. w Zielonej Górze, kapłan w Zakonie Paulinów na Jasnej Górze, teolog, filmoznawca, autor monografii poświęconej teologicznej interpretacji twórczości Andrieja Tarkowskiego Balthasar/Tarkowski. Teodramat w filmie, a także artykułów w czasopismach oraz książkach zbiorowych, w których bada problematykę teologii kina. Kierownik Katedry Teologii Mediów na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.